banner banner banner banner banner banner

Veľká cena Liptova

Na Veľkej cene Liptova boli aj reprezentanti HK Nitra Kraso. V kategórií nádeje 9 sa Veronika Vatrálová po vyrovnanom výkone priblížila k svojmu osobnému maximu, získala 19,34b a umiestnila sa na 10.mieste. V nádejách 7 klub reprezentovala Magdaléna Jančovičová, ktorá išla svoju dynamickú jazdu vo výraznom tempe a konečne zvládla čisto obe piruety čo jej prinieslo osobný rekord 18,14b a 5.miesto. Lea Lauková čisto zvládla oboch rittbergerov a prvýkrát zvládla aj jednoduchého flipa a zlepšila sa o viac ako 2 body (12,01b). Bennettovi Bočkayovi síce nevyšla prvá pirueta, ale tiež sa po dlhšej pauze zapríčinenej chorobou statočne popasoval s jednoduchým rittbergerom. Lea a Bennett obsadili 15. a 16. miesto. Dominik Drnzík zajazdil svoju štandardnú voľnú jazdu s peknými piruetami a od 1. miesta ho delila len drobná chybyčka vo výjazde z kombinácie skokov. Dominik získal 19,3b a len o desatinu skončil na druhom mieste.
27.02.2018 | renata

XI.ročník Veľkej ceny Ružomberka

V zasneženom Ružomberku náš klub reprezentovala v kategórií nádeje 9 Veronika Vatrálová, ktorá skončila na 17.mieste. Medzi mladšími nádejami obsadil Dominik Drnzík 2.miesto. V kategórií nádeje 10 mal klub dve zástupkyne a to Katarínku Drnzíkovú obsadila 6.miesto a Ninku Stopovú, ktorá obsadila 18.miesto. Striebornú medailu si doniesla aj Patrícia E. Černíková, ktorá zajazdila technicky bezchybnú jazdu. V nádejách 7 korčuľovala Magdalénka Jančovičová, ktorá obsadila 12.miesto. V kategoriach interpretačné korčuľovanie sme pre choroby mali nakoniec iba jedno zastúpenie. V kategórií IK staršie gold patrí 7.miesto Kire Kratochvíľovej, ktorá patrí medzi najmladšie pretekárky. Na Majstrovstvá Slovenska si postup vybojovala Katka Drnzíková, Patrícia E.Černíková, Dominik Drnzík a Magdalénka Jančovičová.
27.02.2018 | renata

9. Žilinská pirueta

Cez víkend vycestovala do Žiliny iba hŕstka našich pretekárov, keďže značnú časť skolila choroba. V piatok prešla náročnými testami Magdalénka Jančovičová, Ninka Stopová a Katka Drnzíková.
V sobotu a v nedeľu sa rozbehol kolotoč nacvičených jázd. Patrícia E.Černíková sa umiestnila na 7.mieste v kategórií mladších žiačok. Za nádeje 10 nás reprezentovala Katka Drnzíková , ktorá skončila na 8.mieste a Ninka Stopová na 15.mieste. Veronika Vatralová sa umiestnila na 16.mieste v kategorií Nádeje 9.
V Žiline sa predstavili aj pretekárky v Interpretačnom korčuľovaní. Za IK staršie gold 4. miesto získala Katarína Kleštincová a za IK mladšie nám Rebecca Mániová vybojovala krásne 3.miesto a Kira Kratochvílová 6.miesto.
14.02.2018 | renata